LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Fevziu: Për 5 banditë dhe fëmijë të llastuar s’mund të shkatërrohet turizmi

3 Gusht 2022, 14:04, Aktualitet CNA

Fevziu: Për 5 banditë dhe fëmijë të llastuar

Mungesa e sigurisë, abuzimi me çmimet dhe tendenca e disa njerëzve me para për t’u bërë karshillëk pushuesve të thjeshtë ka çuar në zbrazjen e plazheve të jugut.

Kështu tha për "Euronews Albania" gazetari Blendi Fevziu, i cili si frekuentues i rregullt i jugut theksoi se asnjëherë nuk e kishte parë këtë plazh më të zbrazët.

Sipas Fevziut, arroganca e disa njerëzve dhe fakti që hotelet në jug kanë nisur të heqin dorë nga klientela e zakonshme, duke u përshtatur për këtë lloj kategorie pushuesish ka çuar në braktisjen e jugut.

“Skafet rrinë përballë njerëzve dhe derdhin shampanjë në mënyrë banane dhe ato që ofrojnë shërbime turistike janë pa masa sigurie, marrin nga 30 vetë për xhiro pa jelekë sigurie. Për 5 banditë dhe fëmijë të llastuar s’mund të shkatërrohet turizmi në Shqipëri. Në Mal të Zi nuk të lejon kush të hipësh në varkë pa jelek sigurie. E gjithë kjo situatë ka çuar në një zbrazje”, tha gazetari./Euronews

Lajmet e fundit nga