LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ku vajtën "leksionet" e Çuçit!/ Para një jave jepte mend për kordonin e sigurisë bregdetare, pse hesht sot?

2 Gusht 2022, 22:58, Aktualitet CNA
Ku vajtën "leksionet" e Çuçit!/ Para një jave
Ministri i Brendshëm Blendi Çuçi

Deri më tani Ministri i Brendshëm Blendi Çuçi nuk ka bërë asnjë koment për tragjedinë e ndodhur në Himarë, ku humbi jetën një vogëlushe 7-vjeçare nga gomonia që drejtohej nga një punonjës policie.

Ndërsa para një jave kishte mbledhur policët dhe u jepte “leksione” për kordonin e sigurisë në bregdet.

Ku i ka këto leksione sot?

 “Me drejtuesit e Policisë së Shtetit përgjatë zonave të bregdetit ndava sot disa shqetësime që lidhen me sezonin turistik. Asnjë tolerancë për subjektet që nuk respektojnë orarin e lejuar të muzikës gjatë natës, asnjë tolerancë për këdo që rrezikon pushuesit me motora uji duke thyer në mënyrë flagrante kordonët e sigurisë. Do të përgjigjet personalisht çdo drejtues e punonjës policie që mbyll sytë para paligjshmërisë ose që aplikon standarde të dyfishta”, shkruante Çuçi më 25 korrik./CNA.al

Ku vajtën "leksionet" e Çuçit!/ Para një jave

Lajmet e fundit nga