LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tragjedia në Himarë/ Reagon Rama: Fajtori të marrë ndëshkimin më ekstrem

2 Gusht 2022, 18:55, Aktualitet CNA
Tragjedia në Himarë/ Reagon Rama: Fajtori të marrë
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ngjarjes tragjike në Himarë, ku një skaf i drejtuar nga oficeri Arjan Tase, përplasi për vdekje vajzën 7-vjeçare të familjes Avdija, e cila ndodhej për pushime në det.

Në reagimin e tij Rama shkruan se është rrëqethëse dhe nuk ka fjalë ngushëlluese për familjen që humbi vajzën pasi u përplas nga skafi në det.

Ndërkohë që thekson se autori të marrë dënimin maksimal nga drejtësia, ndërsa shton se Policia e Shtetit duhet të nxjerrë mësime nga kjo ngjarje.

Postimi i Ramës:

Tragjedia e familjes së të miturës në Himarë është rrëqethëse dhe s’ka fjalë ngushëlluese për dhimbjen. Uroj që fajtori të marrë ndëshkimin më ekstrem nga drejtësia dhe drejtuesit e Policisë së Shtetit të nxjerrin mësimet e duhura e t’u japin mësimin e duhur trupave përgjegjëse!/CNA.al

Lajmet e fundit nga