LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zuri vendin e Begajt/ Shefi i ri i Shtabit të Përgjithshëm betohet në Presidencë

3 Gusht 2022, 13:10, Aktualitet CNA
Zuri vendin e Begajt/ Shefi i ri i Shtabit të Përgjithshëm
Presidenti Bajram Begaj dhe Arben Kingji

Sot në Presidencë, para Presidentit Bajram Begaj, është betuar shefi i shtabit të Përgjithshëm, të FA-ve Gjeneral Brigade, Arben Voke Kingji.

Në ceremoninë e betimit, pas ekzekutimit të himnit kombëtar, u lexua dekreti i emërimit të Presidentit të Republikës. Gjeneral Brigade Arben Voke Kingji, me dorën mbi Kushtetutë, u betua solemnisht se: “Do t'i bindem Kushtetutës dhe ligjeve në fuqi, do t’i shërbej me ndershmëri vendit tim dhe do të mbroj interesat e Republikës së Shqipërisë.”

Presidenti Begaj i dorëzoi dekretin e emërimit dhe i uroi Shefit të Shtabit të Përgjithshëm Kingji punë të mbarë dhe suksese në detyrën e rëndësishme në krye të Forcave të Armatosura shqiptare.

Në ceremoninë e betimit ishin të pranishëm oficerë madhorë të Forcave të Armatosura.

Kujtojmë se vetë Begaj më parë ka mbajtur këtë detyrë, si Shef i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga