LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bllokimi i mjeteve ujore pas ngjarjes në Himarë/ Pronarët, në protestë para Drejtorisë së Policisë

9 Gusht 2022, 10:29, Aktualitet CNA
Bllokimi i mjeteve ujore pas ngjarjes në Himarë/ Pronarët,
Foto ilustruese

Mëngjesin e sotëm, një grup pronarësh biznesesh dhe mjetesh lundruese kanë dalë në protestë para Drejtorisë së Policisë, duke kërkuar që mos bllokohen mjetet e tyre.

Sipas protestuesve, mjetet e tyre janë bllokuar pa të drejtë dhe se janë të gjithë me dokumentacione të rregullta.

Ata deklarojnë se aksidentet kanë ndodhur nga individë dhe jo nga mjete të bizneseve private.

Bllokimi dhe kontrolli i mjeteve ujore, vjen pak ditë pas tragjedisë së rëndë të ndodhur në Himarë, ku 7-vjeçarja, Jonada Avdia, u përplas për vdekje nga skafi që drejtohej nga komisari Arjan Tase./ CNA.al

Lajmet e fundit nga