LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Plazhi Erdogan dhe "Mihali"/ Apeli i gazetarëve

8 Gusht 2022, 18:18, Aktualitet CNA
Plazhi Erdogan dhe "Mihali"/ Apeli i gazetarëve
Foto ilustruese

Gazetarët Arsen Rusta dhe Eni Ferhati, kanë bërë një paralelizëm mes plazheve të Turqisë dhe vendit tonë, nisur dhe nga ngjarjet e fundit, ku kemi parë jo vetëm të plagosur, kërcënime me thikë nga pronarët, por edhe viktima.

Nga Plazhi i Cleopatrës në Alanya, me një videomesazh të shkurtët ata sjellin gjithë realitetin.

Në plazh me bukë me vete! Ku?

150 sekonda filmim nga riviera turke në një nga 5 plazhet më të mira në Alanya.

Plazhin Cleopatra, aty ku "Mihali" sillet me pushuesit si engjëll. Jo se i ka qejf, por e ka kusht në kontratë: Deti, Plazhi Publik e ai me disa Shezlonge me pagëse 6 euro ose 100 Lira.

Në atdheun tonë?! Historitë tani dihen.

Por ka ende shpresë se rregullatori shtet do ndërhyjë.

Për të gjithë ata që do shohin këtë video. Nuk është një reklamë për plazhet turke si ky i Cleopatrës, por është APEL APEL për reflektim që t'i japim dorën njëri-tjetrin e të pushojmë në shqipëri.

Është një ftesë për institucionet shqiptare të shohin se si i preferuari i tyre Presidenti i Turqisë z.Erdogan e trajton plazhin dhe pushuesin.

Çmimet, Shërbimi, Standarti, Kultura, të tjera kapituj që as krahasohemi ne me ata.

Këto 150 sekonda filmim nga unë e kolegu Eni Ferhati tregojnë se si pushohej me peshqir me termues me bukë me vete e për kokërr të qefit pa frikën se të shtyp skafi apo "pronari" i plazhit të largon nga shqipëria!!!

E kur kjo ndodh në Turqi, po Greqia, Spanja, Italia, Mal i Zi, e sa e sa konkurrent tanë? Plazhi Bosh nuk është faji pushuesve në shqipëri.

Shënim

Pse si çoni ca ditë në Turqi këta të agjensisë kombëtare të bregdetit të mësojnë nga menaxhimi i plazhit?

Lajmet e fundit nga