LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Shkarko Çuçin, Kumbaron dhe Nanon”/ Ramës i skadon ultimatumi 72-orësh

8 Gusht 2022, 09:14, Aktualitet CNA

“Shkarko Çuçin, Kumbaron dhe Nanon”/ Ramës i

Sot përfundon ultimatumi 72-orësh që qytetarët i vendosën me 4 gusht kryeministrit Edi Rama, për shkarkimin e 2 ministrave dhe Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë.

Në protesën që mori shkas nga tragjedia e 2 gushtit, ku humbi jetën Jonada Avdia, në Potam të Himarës, pasi u  godit nga skafi më të cilin bënte manovra në breg të detit, komisari i Policisë, Arjan Tase.

Edhe sot në orën 19.30 do të zhvillohet protesta para Ministrisë së Brendshme me moton “Drejtësi për Jonadën” Dhe “Nuk e vrau varka, e vrau shteti.”

“Shkarko Çuçin, Kumbaron dhe Nanon”/ Ramës i

Lajmet e fundit nga