LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Protestë dhe akuza ndaj Policisë/ Mjetet detare janë marrë fshehurazi dhe në mënyrë selektive

8 Gusht 2022, 10:08, Aktualitet CNA

Protestë dhe akuza ndaj Policisë/ Mjetet detare janë marrë

Bllokimi i mjeteve detare pas ngjarjes së 2 gushtit në Potam të Himarës, ka çuar në protestë, poseduesit e tyre.

Fillimisht protesta pati në Himarë, dje në Velipojë dhe sot raportohet se pronarët e mjeteve detare po protestojnë në Dhërmi.

Në pikun e sezonit turistik ata kanë mbetur të bllokuar dhe sipas tyre, kjo lëvizje e Policisë po i dëmton rëndë ekonomikisht.

Nuk mjafton me kaq, por siç thonë ata ky operacion po bëhet me selektime.

Disa mjete ujore po tolerohen dhe disa jo.

Për më tepër mjetet janë marrë në mënyrë të fshehtë nga policia.

“I kanë tërhequr, i kanë shqyer. Kanë bërë çfarë u ka dashur qejfi në mënyrë të paligjshme. Na i kanë prishur mjetet, na kanë vjedhur sende personale. Do hapim një padi, i ke me prova. Po bëjnë zgjedhje selektive”, pohon ai

Edhe në Durrës, pronarët e mjeteve ujore kanë protestuar sot./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga