LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Sillni një fëmijë me vete”/ Qindra qytetarë kërkojnë drejtësi për Jonadën e vrarë

8 Gusht 2022, 19:55, Aktualitet CNA
“Sillni një fëmijë me vete”/ Qindra qytetarë
Foto nga vendngjarja

Po mbahet protesta e dytë e organizuar nga shoqëria civile për vrasjen e 7-vjeçares Jonada Avdia nga skafi që drejtohej nga polici Arian Tase.

Me parulla në dorë, qytetarët thonë që nuk do të ndalen së protestuari, ndërsa kërkojnë të shkarkohen ministrat, Bledi Çuçi dhe Mirela Kumbaro.

Mes parullave e thirrjeve të ndryshme, një prej tyre bën thirrje për të marrë fëmijët me vete e një tjetër, teksa kërkon drejtësi për Jonadën, bën thirrje për të protestuar, mbrojtur dhe vrarë frikën bashkë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga