LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e 7-vjeçares/ Protestës i bashkohen fëmijët, ulen në shkallët e Kryeministrisë

8 Gusht 2022, 20:34, Aktualitet CNA
Vrasja e 7-vjeçares/ Protestës i bashkohen fëmijët, ulen
Pamje nga protesta

Protestuesit janë zhvendosur para kryeministrisë duke protestuar dhe duke kërkuar drejtësi për vrasjen e Jonada Avdias nga oficeri Arjan Tase.

Kësaj proteste i janë bashkuar edhe fëmijët të cilët me pankarta në duar janë ulur në shkallët e kryeministrisë.

“Heshtja është bashkëpunim në vrasje”, “Drejtësi maksimale që Jonada të pushojë e qetë”, “Protestojmë bashkë, mbrohemi bashkë, bashkë e vrasim frikën”, janë disa nga mesazhet që shkruhen në pankartat që mbajnë në dorë fëmijët./ CNA.al

Lajmet e fundit nga