LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ambasadori De Sanctis, në zyrën e Altin Dumanit/ Zbardhen bisedimet

16 Janar 2023, 19:25, Aktualitet CNA
Ambasadori De Sanctis, në zyrën e Altin Dumanit/ Zbardhen bisedimet
Kryetari i SPAK, Altin Dumani

Kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, ambasadori Guido De Sanctis, u takua sot me kryetarin e ri të SPAK, Altin Dumani.

Prezenca e OSBE në Tiranë bën me dije se ambasadori dhe Dumani kanë diskutuar në lidhje me planet e së tashmes së SPAK-ut.

Gjithashtu, ata kanë biseduar në lidhje me bashkëpunimin mes tyre.

“Prezenca mirëpret emërimin e z. Dumani & i uron sukses në luftën kundër korrupsionit, krimit të organizuar dhe pandëshkueshmërisë në Shqipëri. Ambasadori De Sanctis dhe z. Dumani folën edhe për planet e tashme dhe të ardhshme të bashkëpunimit mes Prezencës dhe SPAK-ut”, thuhet ndër të tjera në njoftim./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga