LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

128 milionë euro investim/ Si u kthye inceneratori i Tiranës në ara me jonxhë

8 Korrik 2022, 11:17, Aktualitet CNA
128 milionë euro investim/ Si u kthye inceneratori i Tiranës në
Monika Kryemadhi

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka dalë sot në një konferencë ku ka denoncuar sërish vjedhjen që po u bëhet shqiptarëve me inceneratorët.

Duke u ndalur tek inceneratori i Tiranës, Kryemadhi hodhi akuza ndaj Ramës dhe Veliajt se po u grabisin shqiptarëve 28 mijë euro çdo ditë.

"Ministrja pranoi dje se qenkan 500 kompani të tjera. Kam pyetje, a ka audituar ndonjëherë ministria e financave inceneratorin e Elbasanit, Fierit dhe Tiranës. A ka shkuar deri në fund të hetimit tatimor, ku është lëshimi i faturave. Meqenëse inceneratori na doli në deklaratë dhe avokati Veliaj, kam pyetje: Pse keni frikë nga transparenca.

Ajo që shikojmë ne ka vetëm mbjellje me jonxhë dhe kapanone, ka disa rrugë të ngushta. Pse kanë frikë të tregohen transparentë?

Nëse ky koncesion do të ishte i ndershëm, Rama dhe inceneratorët nuk do të kishin problem që të bënin transparent investimin. Ku janë 128 mln euro të investuara? Transparencë duam", tha Kryemadhi./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga