LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Në Kuvend ka seksizëm”/ Açka: Kamerat merren me vetullat e sytë e zonjave të parlamentit

12 Maj 2022, 12:24, Politikë CNA
“Në Kuvend ka seksizëm”/ Açka: Kamerat merren me

Deputetja Flutura Açka ka deklaruar se në parlamentin shqiptar ka seksizëm. Açka tha se po t’i shohim me vëmendje kamerat, pjesa më e madhe merren me pamjen e zonjave të parlamentit dhe jo me pamjet e plota.

?Ajo që më bie në sy është se kur po flasim për barazi gjinore, pjesa më e madhe është femra këtu tani. Më duket e pahijshme, nëse ka një vend që ka seksizëm është parlamenti shqiptar. Ndiqini kamerat, pjesa më e madhe merren me vetullat dhe sytë e zonjave të parlamentit kur duhet të merren me pamjet e plota. Sidomos kur zonjat janë të hijshme, kamerat fokusohen edhe më shumë?, tha Açka./ CNA.al

Lajmet e fundit nga