LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bankat pjesë e shërbimeve online/ Berisha zbardh skenarin  e Ramës

7 Maj 2022, 16:26, Politikë CNA

Kryeministri, Edi Rama një ditë më parë në një deklaratë për mediat, është shprehur se tashmë edhe bankat do të jenë pjesë e shërbimeve ?online?.

Ndërsa ish kryeministri Sali Berisha ka nxjerrë skenarin e mundshëm të Ramës lidhur me këtë rast.

Në një postim në rrjetin social Facebook, Berisha shkruan se Rama do të shtrijë dorën në banka për të marrë nën kontroll regjistrin e kredive.

Postimi i plotë i Berishës:

Rama do te shtije ne dore regjistrin bankar!

Prapa sulmit te djeshem kunder bankave te Edi Rames qendron kerkesa e tij per marre nen kontroll regjistrin e Kredive.

Ta dashur miq, Edi Rama papritmas sulmoi me rrufe e bubullima, sistemin bankar ne Shqiperi.

Ata qe degjuan kete sulm te pazakont ndaj bankave ne keto 30 vite mbeten sa te habitur aq dhe te tronditur sepse ne bankat e vendit kane kursimet e tyre qindra mijera familje dhe biznese shqiptare.

Por qytetari dixhital informon se shkaku i sulmit te eger ndaj bankave qendron ne kerkesen insistuese te Edvinit per çvendosjen e regjistrit bankar nga Banka e Shqiperise tek zyrat e Rames, famozja drejtori e AKSH-it, ne menyre qe ai te vendose ne kontroll total kursimet dhe kredite e qytetareve shqiptar.

Guvernatori i Bankes se Shqiperise e kundershton ne menyre kategorike dorezimin e regjistrit bankar pasi bankat e vendit i kane bere te qarte atij se ato do te largohen nga vendi ne rast se regjistri bankar i dorezohet ekzekutivit.

Duke denuar me ashpersine me te madhe kete akt tiranik te Edi Rames, i bej thirrje guvernatorit te Bankes se Shqiperise dhe drejtuesve te bankave te vendit te refuzojne kategorikisht kete kerkese ne thelb marksite te Edi Rames. sb/CNA.al

Lajmet e fundit nga