LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestohet drejtori i burgut të Reçit

26 Prill 2022, 06:20, Politikë CNA

Arrestohet drejtori i komanduar në Burgun Reç-Shkodër, Ervis Zika.

Mësohet se Zika është arrestuar nga Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm të Burgjeve me urdhër të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër.

Është e paqartë se për çfarë akuzohet Zika, i cili është vënë në pranga në zbatim të vendimit të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër me Nr.262 datë 25.04.2022, e cila ka vendosur caktimin e masës së sigurimit personal ?Arrest me burg? dhe ?Pezullimi i ushtrimit të një detyre a shërbimi publik? parashikuar nga neni 238 dhe 240/a të Kodit të Procedurës Penale, ndaj Zikës./CNA.al

Lajmet e fundit nga