LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbyllet procesi zgjedhor në Gramsh/ Ja kujt ia besuan votën demokratët

25 Prill 2022, 20:23, Politikë CNA

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale të Partisë Demokratike njofton mbylljen e procesit zgjedhor në Gramsh.

Pas shqyrtimit të materialeve zgjedhore të ardhura nga PD Dega Gramsh, ka rezultuar se demokratët ia kanë besuar votën Kodhel Calës.

Mësohet se ndërmjet 5 kandidaturave, Kodhel Cala është zgjedhur kryetar me 38.5% të votave.

Ndërkaq, Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale falenderon të gjithë anëtarët që u bënë pjesë e procesit të votimit për zgjedhjen e Kryetarit të degës së tyre./ CNA.al

Lajmet e fundit nga