LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

CNA.al e paralajmëroi/ Kamikazi i Niko Peleshit kryeson garën e PD-së në Korçë

25 Prill 2022, 19:16, Politikë CNA

Kamikazi i Niko Peleshit kryeson garën në degën e PD-së së Korçës.

Devis Osmani, deri tani udhëheq me një diferencë të bindshme nga votat e numëruara deri tani.

Devis Osmani ish sekretar i degës , një nga mbështetësit kryesorë të Andrea Manos, ortakut dhe mikut të Niko Peleshit do i besohet dega e PD në Korçë. .

Ashtu siç CNA.al e paralajmëroi, ndërhyrjet e Niko Peleshit i dhanë efektet e tyre.

Osmani u mbështet në një mënyrë direkte nga socialistët.

Mësohet se punonjës të ndryshëm të cilët dihet se janë anëtarë të PD, apo se do të marrin pjesë në procesin e votimit, janë thirrur në Bashkinë e Korçës apo institucionet ku punojnë nga drejtuesit e tyre pas urdhërit politik të Niko Peleshit që të shkojë  neser, të marrin pjesë në votimin e degës së PD-së Korçës dhe të votojnë për Devis Osmanin./CNA.al

Niko Peleshi ndërhyn në garën e PD-së/ “Votoni Devis Osmanin”

Niko Peleshi nxjerr kandidatin e tij për PD-në e Korçës

Një ?Trëndelinë? për PD-në e Korçës

Lajmet e fundit nga