LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Mediu “shuplakë” Bashës/ “S'duhej të vendoste për Berishën, theu PD-në”

25 Prill 2022, 20:35, Politikë CNA

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, tha mbrëmjen e sotme se me shpalljen ?non grata? të ish-kryeministrit Sali Berisha, PD është në një moment të vështirë.

Mediu tha se ish-kryetari i PD Lulzim Basha nuk u tregua i sinqertë lidhur me këtë çështje, ndërsa theksoi se nuk mund të vendoste në mënyrë personale. Ai deklaroi në emisionin ?Drejt? të Luan Ramës se veprimet e Bashës thyen  marrëdhëniet brenda në PD.

?Ky është një moment i vështirë për opozitën sepse jemi përballë një qëndrimi të SHBA-së. Këtu vlen që të reflektojmë të gjithë pse ka ardhur ky vendim. Do të kishte qenë më e sinqertë nga Basha se kur ka ardhur qëndrimi për të caktuar Berishën dhe të dilte të thoshte se cili është qëndrimi i PD-së dhe të diskutohet në forume.

Nuk ka të drejtë askush që ta vendosë në mënyrë personale, sa do forcë dhe autoritet të ketë. Nuk mund të ecet me 4 muaj në një qëndrim kundër dhe pastaj të thuash ditën e fundit se ke ndryshuar pozicionin. Ajo që bëri është se theu marrëdhëniet brenda në PD?, theksoi Mediu./ CNA.al

Lajmet e fundit nga