LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Djali i Aqif Rakipit degjeneron Bashën/ ‘Ndryshe nga babai im, ti nuk je burrë!’

14 Prill 2022, 15:38, Aktualitet CNA
Djali i Aqif Rakipit degjeneron Bashën/ ‘Ndryshe nga babai im, ti nuk

Djali i Aqif Rakipit gjatë  fjalë  së  tij në Kuvend, ka mbrojtur babanë e tij i cili i iu shpall ?non grata pak ditë  më  parë.

Ai nuk e ka kursyer as Lulzim Bashën,i cili e ka cilësuar si fitore shpalljen non-grata të ish-deputetit Aqif Rakipi, nga Departamenti Amerikan i Thesarit.

Orlando Rakipi tha se Basha nuk ka burrni, është fals dhe materialist.

“Nuk ka detyrim më të madh sa ky që ta justifikoj këtë besim bujar, dua të sqaroj qytetarët sa i përket aktit të DASH, im atë po ndërmerr çdo hap për të marrë drejtësi, vlerësojmë ambasadën amerikane, por vendimi i tyre ka lë mundësi apelimi.

Kam një fjalë për Lulzim Bashësn, mos mallko suksesin tjetër, por politika është takime me njerëzit, prandaj ke dështuar se nuk arritje që të marrësh besimin e njerëzve se je fals dhe je materialist, kur gjendesh atyre në ditë të vështira, kur kanë një problem, kur nuk i dëgjon kush, babi im bëhet copash për të ndihmua një njeri në nevojë, babai im ndryshe nga ti ka burrni. Sa për akuzat ju ftoj ju, mediat, të hetoj aktivitetin tim, që nga momenti i angazhimi deri tani, nuk do humb asnjë sekondë, do e justifikojë besimin e shqiptarëve”, tha Ornaldo Rakipi.

 

Lajmet e fundit nga