LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E quajti të vdekur/ Berisha zotohet para shqiptarëve: Do ta çoj Edi Ramën atje ku...

13 Prill 2022, 19:36, Aktualitet CNA
E quajti të vdekur/ Berisha zotohet para shqiptarëve: Do ta çoj

Lideri i demokratëve  Sali Berisha i është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Edi Rama i cili në Kongresin e PS e cilësoi të vdekur atë.

Berisha tha se ai do ta nisë politikisht kundërshtarin e tij politik atje ku e meriton.

?Kur njeriu futet në një spirale të tillë do të thotë se ai jeton me lugetër me fantazma dhe është afër finales së tij politike, ditëve të fundit të tij në politikë. Unë nuk flas për jetëgjatësi biologjike, por ai lajmëroi në Kongresin e tij hyrjen në një spiral të tmerrshëm politik për të. Dy qenë momentet, e para mohimi i opozitës, që është përpjekja e një njeriu të tmerruar për të shpëtuar nga makthet që i krijojnë opozita e vërtetë atij dhe rikthimi i njeriut që ka të gjithë trashëgiminë, të gjithë potencialin për ta nxjerrë atë nga skena politike. Sali Berisha është i vetmi person në politikën shqiptare që e ka mundur 3 herë Edi Ramën.

Zotohem para të gjithë të gjallëve në Shqipëri se Edi Ramën do ta nis politikisht atje ku e meriton.

Shqipëria që thotë Rama ekziston vetëm në realitetin e tij. Realiteti i tij është një realitet që nuk ekziston?, theksoi Berisha./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga