LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama thirrje SPAK-ut për të hetuar Berishën/ Çela: Presion i hapur ndaj prokurorëve

13 Prill 2022, 13:38, Aktualitet CNA

Pedagogu dhe gazetari Erlis Çela i ftuar në studion e Abc Live, thirrjen e Ramës nga Kongresi për SPAK që të hetojë ish-kryeministrin Sali Berisha, Çela e cilësoi si një presion të hapur ndaj prokurorëve.

?SPAK ka detyrim ligjor që nëse ka çështje për Berishën t?i shkojë deri në fund. S?ka nevojë që Rama t?i bëjë thirrje nga kongresi. E shikoj si një mesazh të Ramës për t?i bërë presion sistemit të drejtësisë, sepse ai dha dhe mesazhe të tjera, duke aluduar për një qasje të pa balancuar të SPAK për mënyrën si godet korrupsionin. Spak i  thuhet merruni me një histori të pas kaq vitesh dhe jo me inceneratorët. Një presion i hapur. Rama me një mesazh në kongres i caktoi kufijtë limitet SPAK?, ka thënë Çela./CNA.al

Lajmet e fundit nga