LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Operacioni në Call Center-a/ Shoqërohen në polici 40 punonjës dhe administratorë

17 Mars 2022, 07:27, Aktualitet CNA
Operacioni në Call Center-a/ Shoqërohen në polici 40

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka lëshuar disa urdhër arreste për administratorë dhe punonjës të Call Centerave.

Sipas Abc news rreth 40 punonjës të call centerave janë shoqëruar në polici për operacionin e SPAK.

Prej muajsh Call Centerat kanë qenë në shënjestër të drejtësisë.

 

Lajmet e fundit nga