LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Jo vetëm Berisha”/ Ambasadorja Kim sqaron deklaratën

21 Shkurt 2022, 11:53, Politikë CNA
“Jo vetëm Berisha”/ Ambasadorja Kim sqaron deklaratën

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, sqaron deklaratën e bërë mëngjesin e sotëm lidhur me kandidatët e partive politike për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit.

Ambasadorja Kim ka theksuar se Shtetet e Bashkuara kanë shpallur ?non grata? katër persona në Shqipëri.

?Kujtesë: Shtetet e Bashkuara kanë përcaktuar publikisht katër persona në Shqipëri ?non grata?, sipas Nenit 7031(c)?, shkruan ambasadorja Kim.

Kujtojmë se të shpallur publikisht ?non grata? nga SHBA janë: Sali Berisha, Tom Doshi, Vangjush Dako dhe Ardiatik Llalla./CNA.al

Zgjedhjet e 6 Marsit/ Ambasadorja Kim pyetje kandidatëve të Berishës

Lajmet e fundit nga