LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta dekreton Eglantina Gjermenin për ambasadore të Shqipërisë në OSBE

21 Shkurt 2022, 11:19, Politikë CNA
Meta dekreton Eglantina Gjermenin për ambasadore të

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme Eglantina Gjermenin ambasadore të Shqipërisë në OSBE.

Eglantina Gjermeni u propozua nga Kryeministri Edi Rama për të qenë ambasadore e Shqipërisë në OSBE-së, dhe ditën e sotme ajo mori dekretimin nga Presidenti Meta.

?Zonja Eglantina Gjermeni emërohet në detyrën e Ambasadorit të Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë të Republikës së Shqipërisë pranë Misionit të OSBE-së dhe Organizatave Ndërkombëtare në Vjenë, rezident?, thuhet në dekretin e kreut të shtetit.

Eglantina Gjermeni ka mbajtur postin e ministres së Zhvillimit Urban dhe Turizmit./CNA.al

Lajmet e fundit nga