LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk mund të përfitojë leje ndërtimi nga Veliaj dhe të jetë hetuese e tij “/ Manjani “godet” Jorida Tabakun

21 Shkurt 2022, 07:45, Politikë CNA

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka bërë një postim në rrjete sociale duke ironizuar deputeten e PD-së, Jorida Tabaku në lidhje me përfitimet pasurore nga kryebashkiaku Erion Veliaj.

Sipas Manjanit, Tabaku nuk mund të pretendojë të jetë hetuese e Erion Veliajt dhe në të njëjtën kohë të marrë leje ndërtimi prej tij.

?Më vjen mirë që Jorida Tabaku dhe familja e saj përfitojnë nga lejet e ndërtimit në Tiranë.

Pse jo xhanëm?!

Por Jorida, dmth e njëjta që përfiton nga lejet e Erion Velisë, nuk mund të pretendojë të jetë edhe hetuese e Erionit.

Siç thotë edhe Yuri, nuk funksionon kështu!

Ndaj duhet ta ndajë mendjen o me Leje-Erionin e Sude-pushtetit, ose përballë tij. Po i them Joridës se Luli është me Suden. Ka kohë që është??.-shkruan Manjani./CNA.al

Lajmet e fundit nga