LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Njeriu që rren”/ Jozefina Topalli: Basha është i paaftë për t’u turpëruar

20 Shkurt 2022, 11:35, Politikë CNA

Ish kryetarja e Parlamentit Jozefina Topalli e cila cilësuar Lulzim Basha, si njeriu që rren.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Toalli radhit gënjeshtrate tij.

?Njeriu që rren !

Nuk i lëviz fytyra kur rren e thotë se iu futa unë në Nato; iu bëra unë liberalizimin e vizave; Sot i tha shqiptarëve se ky kishte pas ?rrëzu ? edhe statujën e Shokut Enver ( sozia e të cilit është për të pame e për të bame)? bashkë me familjen e tij biologjike?!

Ky është i pa aftë per t?u turpëruar.

Ky që hedh gaz mbi ata që e kane votuar; ky që thotë se 1975=5004; ky që i mbyll derën me brave deputetëve të zgjedhur, ky që manipulon votimet i kapur mat me zë e me figurë ; ky që është bërë oligark mbi sakrificën e demokratëve është problem serioz për jetën politike të vendit; ky që djeg mandatet pasi i hapet dosja e lobimit Muzin; ky që kërkoi destabilizimin e vendit për të mbyllur hetimet ndaj ndaj tij; ky që dekonspiron hetime ndërkombëtare në favor të grupeve kriminale;

Ky që shet çdo gjë dhe çdo njeri, që nuk jep as llogari politike as llogari për vilat e pasuritë e tij është në finishin politik të tij?, shkruan Topalli në rrjete sociale.

Sipas Topallit, me 6 mars nuk ka zgjedhje lokale, por me 6 mars është shansi për të  larguar njeriun që ka shitur partinë për karriken e tij.

?Me 6 mars ështe shansi me largu njeriun që shet vendin për pasurinë e tij; me 6 mars është mundësia me rikthy pluralizmin e komprometuar në vitet e fundit;

6 marsi nuk është thjesht zgjedhje lokale. Ajo është ditë kritike për pluralizmin e shitur nga lb?, shkruan më tej Topalli./CNA.al

Lajmet e fundit nga