LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kandidati i koncesioneve të Ramës që flet për bashkëshortin e gruas/ Demokratët-Hotit: Ti qenke më tyryful se Basha

20 Shkurt 2022, 09:30, Politikë CNA

Luan Hoti, do të garojë me 6 mars për Bashkinë e Durrësit si kandidat i Lulzim Bashës.

Ai ka nisur fushatën mes bëmash, herë herë duke u bërë qesharak përballë qytetarëve, siç ishte rasti i prezantimit të vetes, gjatë një takimi.

?Besoj nuk do e kem problem sepse babai, bashkëshorti i nuses time, babai i fëmijëve, babai i tyre është i orientuar në një fushatë pozitiviste. Nuk mendoj që edhe kundërshtarët e tjerë do merren me probleme familjare?, shprehet ai në takim.

Luan Hoti, i cili bëri xhiron e mediave me këtë deklaratë, është hedhur si kandidat për kryetar të Bashkisë së Durrësit, falë marrëveshjes së vitit 2017,  Rama-Basha

Jo se e themi ne, por e e thonë faktet.

Pasi familjarët e Luan Hotit rezultojnë të kenë marrë me koncesion disa shërbime në Portin e Durrësit, Portin e Vlorës, Portin e Shëngjinit, Portin e Sarandës, Romano Port, Portin e Petroliferes dhe të gjitha portet e hapura në Republikën e Shqipërisë.

Dhe bëhet fjalë për familjarë të tij, të cilët kanë marrë koncesion monopol, për rimorkimin e anijeve. Shërbime të cilat vlejnë miliona e miliona euro. Dhe këto janë dhënë nga Qeveria e Edi Ramës në 2017 dhe mbajnë firmën e socialistëve të Rilindjes.

Kjo situatë, ka çuar edhe në reagimin e demokratëve në Durrës, të cilët shprehen se Luan Hoti nuk do të marrë asnjë votë prej tyre, pasi vota për të është votë për Rilindjen.

Prej disa ditësh CNA.al, ka vëzhguar rrejetin social të Luan Hotit, ku ai shpërndan takimet nga fushata dhe rezulton se të gjithë komentet kritike i fshin pa marrë guximin të kthejë përgjigje, të paktën edhe si kryetar i PD-së në Durrës, siç e mban veten.

Në fakt një mos reagim i tillë nuk është suprizë, pasi edhe Lulzim Basha në të njëjtën mënyrë vepron, nuk përballet me demokratët dhe nuk lejon në faqen e tij dhe në faqen e PD-së asnjë koment kundër.

Kandidati i tij s?kishte si të vepronte ndryshe, por demokratët nuk i ndal kjo gjë, ata vijojnë ta thonë hapur mendimin e tyre.

Janë të shumta komentet e demokratëve në rrjetin social të Hotit, disa prej të cilave janë fshirë.

Duke filluar nga perlat e tij, me ?burrin e bashkëshortes? dhe deri tek etiketimi si kandidat e Rilindjes, demokratët i bëjnë thirrje Hotit, të largohet nga Basha, pasi s?do të bëjë gjë tjetër veçse do shënojë humbjen e radhës.

?Burri i nuses tënde o tyryfuyl, ti qenke me tyryful se Basha? Lul brava s?ka vota? Do të merrni ndonjë votë nga PS e Edit se nga demokratët s?keni për të marrë gjë?Lulziu dhe Luan leshi do marrin presh..

Vota juaj shkon për Edi Ramën?Këtu do të jemi të shohim sat ë vlen lëkura ty edhe Lulushit?

Ik, fundërrinë me sigël të marrë peng?Shërbetorët e regjimit dhe merceneratë bukëshkelë, nuk i do asnjë shqiptar sepse e kanë në gen tradhtinë? Po, po me ish sigurimsin Gjekmarkaj dhe Lul mashtruesin do bësh hajër..Zero votë për ty o i shkretë?Luan hoti bëhu burrë dhe jep dorëheqjen?.Turp, shum turp, vegla, tradhëtar..ik o Hoti I Lulushit?

për të qesh e për të qarë pretendon se fiton me ca formule me atë të Lul bravës 7 herë 7 apo 1900 karrige baraz me 5005 delegatë..Fëmijët do ju mallkojnë që po regjistroni humbjen e radhës, Basha ëhstë I dështuar, është mallkim për PD. Berisha, i mirë, i keq, është simbol i demokracisë?, shkruajnë demokratët, komentet e të cilëve po i sjellim më poshtë , pavarësisht se Hoti i ka fshirë nga faqja e tij, disa prej tyre./CNA.al

Video qesharake e kandidatit të Bashës në Durrës/ “Bashkëshorti i nuses time”

Rama konçesion kandidatit të Bashës në Durrës/ Familjarët e Luan Hotit, përfituan miliona

Luan Hoti, kandidati i Ardian Çelës, dhe koncesioneve të Ramës

Lajmet e fundit nga