LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

SPAK është nën presion për inceneratorët/ Basha:Kemi informacione për kërcënime

20 Shkurt 2022, 13:55, Politikë CNA

Lulzim Basha, në një konferencë për mediat i ka bërë thirrje SPAK-ut që të mos intimidohet nga presioni, por t?i shkojë deri në fund hetimit për aferën e inceneratorëve.

Basha ka thënë se disponon informacione për kërcënime të të gjitha niveleve.

?Thirrja ime ndaj SPAK është mos u intimido nga presionet e Edi Ramës. Disa nga personat që u përmendën sot duhet ti kishit në qelitë e paraburgimit. Po ta dini që po ju vëzhgon publiku dhe partnerët.

Presioni po bëhet, disa burime duhen mbrojtur. Për një gjë të siguroj se po i bëhet presion. Ata janë zyrtarët më të mbrojtur të shtetit, kanë mbrojte të hapur nga SHBA?, ka thënë Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga