LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video+foto-Pasi "rrëzoi" bustin e Enverit/ Luli “arratiset” drejt Holandës

21 Shkurt 2022, 09:50, Politikë CNA
Video+foto-Pasi "rrëzoi" bustin e Enverit/ Luli

Kryetari i shkarkuar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dje është ?arratisur? nga Shqipëria, për të udhëtuar drejt Holandës, ku do të ujisë tulipanët dhe të ajrosë shtëpinë.

CNA.al ka siguruar video dhe foto të Lulzim Bashës në avion, në linjën Tiranë-Romë, ku ai ka udhëtuar tranzit, për të shkuar më pas drejt Amstërdamit në Holandë.

I lodhur nga ?betejat? e mëdha në Tiranë, dhe nga tërheqja e litarit me pantallona të shkurtër për të rrëzuar bustin e Enverit, Lulin e ka zënë një gjumë i thellë në avion. Gjë që në fakt, është ajo që ai di të bëjë më mirë. Luli ka një dashuri të pakufishme për gjumin.

Ashtu sikurse shikohet edhe në videon më poshtë, Luli fle në avion, me syze dielli dhe duke gërhitur. Pasagjerët avar raportuan se Luli pas gërhitjeve zgjohej i trembur dhe bërtiste, Saliu, Saliu.

Kujtojmë këtu se, Lulzim Basha dje ka lëshuar edhe ?perlen? e radhës.

Në një deklaratë për mediat, dje Basha tha se është ai që ka rrëzuar bustin e ish-diktatorit Enver Hoxha.

Por, pasi ?rrëzoi? bustin e Enverit dje, Luli është arratisur nga Shqipëria, dhe ka fluturuar drejt Holandës./CNA.al

Video-Basha e ka seriozisht: Bustin e Enverit e rrezova unë

Lajmet e fundit nga