LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk ke as sy as memorie”/ Bushati i përgjigjet Yuri Kim: Po nëse sponsori juaj është hajduti i inceneratorëve?

21 Shkurt 2022, 10:18, Politikë CNA
“Nuk ke as sy as memorie”/ Bushati i përgjigjet Yuri Kim: Po

Analisti Andi Bushati, ka reaguar pasi ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, iu drejtua me disa pyetje kandidatëve të ish-kryeministrit Berisha.

Në një postim në rrjetet sociale, Bushati i përgjigjet Kim, ndërsa shkruan ?Po nëse sponsori juaj është hajduti i inceneratorëve, shefi i ministrit të suksesshëm Tahiri, personazhi i përgjimeve të BILD? Apo për këto ambasadorja nuk ka as sy, as memorie??.

Kujtojmë këtu se ambasadorja Kim, sot në një postim në faqen e saj në rrjetet sociale, iu drejtua kandidatëve të Berishës, ndërsa shkruante ?Pyetje për kandidatët: Nëse sponsori juaj kryesor është dikush i caktuar nga SHBA për korrupsion domethënës, çfarë saktësisht po u premtoni votuesve? Kush do t?ju drejtojë nëse fitoni dhe çfarë do t?i detyroheni atyre? Çfarë duhet të presin shqiptarët? Çfarë duhet të presin SHBA??/CNA.al

Zgjedhjet e 6 Marsit/ Ambasadorja Kim pyetje kandidatëve të Berishës

Lajmet e fundit nga