LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

SPAK-u si ping-pong mes Ramës dhe Bashës/ Vijon teatri me akuzat publike në distancë

21 Shkurt 2022, 11:07, Politikë CNA
SPAK-u si ping-pong mes Ramës dhe Bashës/ Vijon teatri me akuzat

Lulzim Basha ka reaguar pas padisë së bërë në SPAK, nga Partia Socialiste ndaj deputetes së PD-së, Jorida Tabaku.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Bash aka akuzuar Kryeministrin Edi Rama dhe Partinë Socialiste se po bëjnë gjithçka për t?i ikur drejtësisë.

Sipas Bashës, ata po përpiqen të pengojnë dhe të largojnë vëmendjen nga puna e madhe që ka bërë Jorida Tabaku në Komisionin Hetimor.

Ai shkruan se nuk do të tërhiqen nga çështja e inceneratorëve dhe do ti shkojnë deri në fund.

Basha inkurajon prokurorët të bëjnë punën e tyre dhe i bëri thirrje Edi Ramës dhe PS që të mos nervozohen pasi duket qartë sepse kanë arsye për t?u frikësuar.

?Edi Rama dhe PS po bëjnë gjithçka për t’i ikur drejtësisë. Ata po përpiqen ta pengojnë dhe të largojnë vëmendjen nga puna e madhe që ka kryer Jorida Tabaku me Komisionin Hetimor për inceneratorët.

Ne nuk do të tërhiqemi, por do të vazhdojmë të vendosur punën për të zbuluar gjithçka, deri në fund.

Shqiptarët e dinë që qeveria ka shumë për të fshehur, dhe që ky komision po i zbulon dita ditës se si ata kanë vjedhur 430 milionë euro.

Ne inkurajojmë prokurorët të bëjnë punën e tyre dhe i bëjmë thirrje Ramës dhe PS që të mos nervozohen, ndonëse duket qartë se pse kanë gjithë arsyet e botës për t?u frikësuar?, shkruan Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga