LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta: Rama në krye të regjisë për kapjen e shtetit

18 Shkurt 2022, 17:27, Politikë CNA
Meta: Rama në krye të regjisë për kapjen e shtetit

Presidenti Ilir Meta ka folur rreth vendimit të marrë nga Gjykata Kushtetuese për mos shkarkimin e tij.

I ftuar në studion e Report Tv, Meta është shprehur se nuk ka patur as materie e as procedura kushtetuese për shkarkimin e presidentit.

Gjithashtu Meta ka deklaruar se nuk ka ndërmend të tërhiqet nga padia ndaj Kuvendit për falsfikim të dokumenteve.

I pyetur nga gazetari nëse mendon se kryeministri Edi Rama ka qenë i interesuar për shkarkimin e tij, Meta është shprehur se në mazhorancë ka vetëm një person që drejton regjinë dhe ai është Rama.

?Unë nuk dëshiroj të ndërhyj në këtë çështje, në 5 vite të kësaj presidence, 3 vite kam qenë në hetim. Në mazhorancë ka vetëm një person që drejton regjinë dhe është kryartisti Rama.

Nuk kemi asnjë dyshim se në krye të regjisë për kapjen e shtetit është Zoti Rama? , tha Meta./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga