LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha “zgjohet” në mesditë/ Takon “filozofin e tij në Durrës

18 Shkurt 2022, 15:34, Politikë CNA
Basha “zgjohet” në mesditë/ Takon “filozofin e tij

Kryetari i shkarkuar i PD Lulzim Basha duket se në mesditë i ka ?dalë gjumi? dhe është kujtuar për fushatën elektorale.

Ai ka qenë sot i pranishëm në Durrës, ku ka prezantuar kandidatin e tij Luan Hotin, duke e cilësuar si kryetarin e ri të bashkisë.

Ndonëse Basha e ka cilësuar Hotin se shembullin më të mirë të politikës, për shumë qytetarë, jo vetëm durrsakë, ai do mbahet mend për gafat e tij që ka lënë në daljet e tij.

?Bashkë me kryetarin e ri të Bashkise së Durrësit, Luan Hoti diskutuam me drejtuesit e bordit të Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë së Durrësit për sfidat dhe potencialet e jashtëzakonshme të këtij qyteti të mrekullueshëm. Dialogu me qytetarët dhe faktorët ekonomikë është modeli i politikës sonë me fytyrë njerëzore, që dëgjon dhe shërben me qytetari, larg konfliktit, baltosjes dhe gjuhës përçarëse. Kandidati i Partia Demokratike e Shqipërisë për Durrësin është shembulli më i mirë i kësaj kulture politike, që përmes vlerave dhe shpirtit sipërmarrës, do shërbejë me integritet për të garantuar normalitetin e munguar dhe një zhvillim gjithëpërfshirës të qytetit?, tha Basha./E.K-CNA.al

Luan Hoti tallet me durrsakët/ Flasim për taksat pasi të fitoj

Video qesharake e kandidatit të Bashës në Durrës/ “Bashkëshorti i nuses time”

Lajmet e fundit nga