LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vrasës dhe persona në kërkim në selinë e PD/ Berisha: Policia ndërhyri shtazërisht

8 Janar 2022, 18:13, Politikë CNA
Vrasës dhe persona në kërkim në selinë e PD/ Berisha:

Ish kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se persona me precedentë penalë kanë dhunuar protestuesit. Berisha është shprehur se brenda selisë blu ka vrasës dhe persona të shpallur në kërkim.

Ish kryeministri ka bërë me dije se do vijojnë me procedurat ligjore dhe se do të ngrihet padi ndaj atyre që dhunuan sot demokratët.

?Që aty ka vrasës kjo është evidente, njëri prej tyre është me mbiemër Shata, por ka edhe të tjerë. Që ka persona në kërkim është evidente. Janë parë në foto persona të grupeve fundamentaliste. Grupi juridik i Komisionit do vijojë procedurat ligjore. Natyrisht ne nuk kemi besim tek drejtësia e shndërruar në një degë ekzekutivi të Edi Ramës, por dosjet mbeten, drejtësia vonon por nuk harron. Ndaj të gjitha këtyre do të ngrihet padi. Narkopolicia pas telefonatës që mori i kreu i Meduzës nga Lulzim Basha, ndërhyri shtazërisht. 

Ndërhyrjen e ka kërkuar personalisht peng Basha. Banditët të pajisur me mjete policie, pluhra dhe ajër me spec, substancë djegëse”, është shprehur Berisha./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga