LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta e demokratëve/ Basha justifikon dhunën

8 Janar 2022, 17:23, Politikë CNA

Kryetari i shkarkuar Lulzim Basha ka dalë në një konferencë për mediat duke justifikuar dhunën ndaj demokratëve në protestën e sotme.

Para mediave, Basha u shpreh se kjo ishte një ditë e mbushur me zhvillime tragjike për demokratët dhe mbarë shqiptarët.

?Një ditë e mbushur me zhvillime tragjike për demokratët dhe mbarë shqiptarët dhe shpreh keqardhjen që prania juaj në selinë e PD-së u vonua për 4 orë me shkakun e kryerjes së veprimeve hetimore nga prokuroria. Dita e sotme ishte paralajmëruar si ditë dhune dhe pushtimit nga Sali Berisha.

Ishte paralajmëruar si dita për të kurorëzuar aksionin e tij personal. Sikur e kam thënë prej kohësh, ajo që nisi me pretekstin e një lëvizje demokratizuese, e tregoi sot fare mirë fytyrën e saj. Lajmi i mirë është fakti që shumica absolute e demokratëve nuk iu përgjigjën thirrjes së Sali Berishës. Sikur e kanë braktisur gjatë gjithë këtyre muajve.

Pra lajmi i parë i mirë është braktisja totale. Dëshpërimi ishte në shprehjen e fytyrës. Kjo ishte dita e fundit politike e Berishës në Shqipëri. Fatmirësisht, pjesa dërrmuese e demokrateve nuk ju përgjigjen skenarit të dhunës. Asnjë nga objektivat që i kishte vendosur vetes nuk u realizua?, ka thënë Basha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga