LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha “vërsul” Gaz Bardhin/ Show para gazetarëve

8 Janar 2022, 14:06, Politikë CNA

Sot, u faktua bashkëpunimi Rama-Basha. Sapo protestuesit demokratë hapën dyert e selisë së PD, Rama i çoi Lulzim Bashës forcat e policisë, për ta shpëtuar.

Pasi dhunoi pdemokratët, iu hodhi gaz lotjellës dhe i goditi me shkop gome, Bashës, i ka ngelur vetëm Gaz Bardhi.

Por, edhe pse gjithçka ishte mjaft e qartë dhe demokratët tashmë e shikuan me sytë e tyre bashkëpunimin e Bashës me Ramën, kryetari i shkarkuar i PD ka ?vërsuluar? Gaz Bardhin në media, për të bërë shoë-n e radhës.

Në një prononcim për mediat, Gazment Bardhi shkoi te dera hyrëse e PD-së dhe i kërkoi policisë që të lejonte hyrjen e gazetarëve.

?Lejoni që të hyjnë gazetarët në shtëpinë e lirisë, të shkatërruar nga Sali Berisha. Nuk i marr unë leje prokurores Elisabeta Imeraj. Lejoni që të hyjnë mediat.?, tha Bardhi.

Por, kjo gjë nuk është lejuar nga policia, e cila e konsideron selinë një skenë krimi, ku do të mblidhen provat.

Por, Gazi i Lulit, bëri si i revoltuar me Policinë, e cila në fakt shpëtoi Bashën. Bardhi i ka konsideruar forcat e policisë  si vegël e Ramës./CNA.al

Lajmet e fundit nga