LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dhuna mbi demokratët/ Qyno: Policia bëri sehir nga xhamat e furgonave

8 Janar 2022, 17:16, Politikë CNA

Gazetari Elton Qyno ka reaguar per protestën e sotme dhe dhunën e policisë ndaj demokratëve.

Nga socialistët aktetet e dhunës së policisë, kanë gjetur përkrahje ndërsa e kanë konsideruar si sprovë që u kalua me sukses.

Qyno e konsideron sitiatën si politikë e shpifur, politikë bythècesh që bie hera m…?

“Sapo ka filluar perhapja e sperkave entuziazmiste nga PD e bythèceve e Rilindja, se Policia e Shtetit kete here ka fituar betejen dhe paska dale fitimtare duke qendruar ne lartesine e duhur, gjate protestes.

Ne kete proteste policia vec se beri sehir nga xhamat e furgoneve.

E te njejten fitore e paska korrur dhe prokuroria.

E njejta prokurori qe Luljeta e partiçkes se bytheceve, e ka sulmuar ne studio televizive si simbol te korrupsionit ne Shqiperi.

Politike e shpifur,fiks politike bythècesh qe bie hera m…

Politike qe masakron ne studio televizive prokurore e gjyqtare e qytetare te ndershem,vetem se kane shitur bythècet në kanale politike te ndryshme….

Ndèrkohe ky pak popull qe ka mbetur ketu ne kete kadaba,ndodhet mes kryqezimit e sdi nga tia mare vrapit e ti ike ketij realiteti,ku huri e vastangarka jane çdo dite mjeti i komunikimit.”/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga