LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“PD nuk i përket demokratëve, por narkoqeverisë”/ Berisha: Basha u muros në Kryeministri

8 Janar 2022, 17:48, Politikë CNA
“PD nuk i përket demokratëve, por narkoqeverisë”/

Ish kryeministri Sali Berisha është shprehur se protesta e sotme tregoi që selia e PD nuk i përket më demokratëve, por narkoqeverisë.

Duke iu referuar dhunës së policisë së shtetit ndaj demokratëve, Berisha tha se qëllimi i protestuesve ishte çlirimi i ndërtesës, duke shtuar se ata nuk e kishin menduar asnjë herë se uniformat blu do hynin në oborrin e një partie politike.

?Selia e PD nuk është më e demokratëve, por e narkoqeverisë. Nuk ka në histori, që një seli partie opozitare të pushteohet në këtë mënyrë nga qeveria. Ajo harroje se është selia e partisë. Është bunker personal i Lulzim Bashës. Protesatuesit paqësor erdhën aty me qëllim për të çliruar ndërtesën e tyre jo për tu përballur me forcën dhe egërsinë e narkoqeverisë. Ata besonin se policia nuk do ndërhynte në ndërtesën e një partie politike. Në këtë aspekt, është fituar jo pak. Nëse nuk është çliruar selia po marr hua një shprehje: ?Lulzim Basha u muroz në muret e Kryeministrisë?. Ky është një motiv i madh për popullin e opozitës?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga