LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha zbulon kur do të mbahet protesta e radhës

8 Janar 2022, 17:39, Politikë CNA
Berisha zbulon kur do të mbahet protesta e radhës

Lideri historik i PD, Sali Berisha, në një deklaratë për mediat ka treguar se banditët e kryeministrit Edi Rama u panë duke qëlluar me të gjitha mjetet mbi protestuesit.

Berisha është shprehur se ka persona të plagosur që janë në spitale dhe se janë ndaluar të rinj pa asnjë motiv, vetëm se kanë qenë pjesë e protestës.

Gjithashtu Berisha tha se Komisioni i Rithemelimit do të zbulojë sërish se kur do të jetë protesta e radhës, por që parashikohet të ndodhë shumë shpejt.

?Banditët e Edi Ramës u panë duke qëlluar me të gjitha mjetet mbi protestuesit. Janë të plagosur dhe kanë kaluar në spitale 12 demonstrues. Janë të ndaluar pas asnjë motiv të rinj të kapur në rrugë, për fajin e vetëm se kanë marrë pjesë në protestë, por pavarësisht nga këto veprime të një tradhtari të vërtetë që sot nxorri më shëmtuar se kurrë fytyrën e tij para demokratëve, të Lulzim Bashës, në lidhje me Edi Ramën. Ajo që më ka impresionuar më shumë është vendosmëria e protestuesve, demokratëve, për të qëndruar të pamposhtur. Ata kanë vetëm një pyetje: Kur do kthehen përsëri? Unë ju garantoj që Komisioni i Rithemelimit do tu japë përgjigjen në kohë të shpejtë dhe shumë shpejt?, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga