LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Të rinjtë e FRPD e shkarkuan”/ Basha shkel statutin

28 Dhjetor 2021, 11:17, Politikë CNA

Anëtari i Komisionit për Rithemelimin e PD, Indrit Hoxha ka reaguar në lidhje me zgjedhjet e në FRPD.

Në një postim në rrjetet sociale, Indrit Hoxha shkruan se të rinjtë e FRPD e kanë shkarkuar Lulzim Bashën.

Sipas tij shpallja e zgjedhjeve nga Basha, është në shkelje të plotë statutore.

?Të rinjtë e FRPD e kanë bërë zgjedhjen e tyre, kanë shkarkuar Lulzim Bashën.

Në shkelje të plotë me çdo norme staturore Lulzim Brava kërkon të mbyllë me bravë FRPD, duhet t?i rikujtoj Lulzim bravës sepse mbase e ka harruar historinë e PD, forca jonë politike lindi nga të rinjtë dhe do mbetet e tillë. Ti e ke humbur mundësinë të kesh rininë e PD mbas vetes, sepse në këto 8 vite, i shite, i dërgove në gjykata, arrestime, i përdore dhe në fund i hodhe në rrugë ose i detyrove të largohen nga Shqipëria.?-shkruan Hoxha./CNA.al

Basha merr “peng” FRPD/ Emëron mbështetësit e tij

Lajmet e fundit nga