LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha merr "peng" FRPD/ Emëron mbështetësit e tij

28 Dhjetor 2021, 10:53, Politikë CNA

Kryetari i shkarkuar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, edhe pse i mbeten dhe pak ditë nga ultimatumi për të lëshuar zyrën, duket se nuk heq dorë nga ?bëmat? e tij.

Kështu duket se Basha po kërkon të marrë peng edhe një nga forumet partnere të PD, siç është Forumi Rinor I Partisë Demokratike.

Lulzim Basha kërkon të emërojë mbështësit e tij në FRPD.

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, Sot, në një deklaratë për mediat, Oriela Nebiaj, e cila është edhe anëtarja e grupit të Posaçëm të Punës për zgjedhjet në FRPD, e emëruar nga Lulzim Basha, njoftoi nisjen e procesit të rifreskimit të strukturave të FRPD.

?Zgjedhjet e reja në do të bëhen në përputhje me përcaktimet dhe detyrimet statutore, në kuadrin e zgjedhjeve të përgjithshme periodike të Forumit Rinor të Partisë Demokratike.

Këto zgjedhje do të synojnë gjallërimin në një nivel më të lartë të veprimtarisë politike të FRPD, nxitjen dhe gjallërimin e strukturave dhe intensifikimin e veprimtarisë publike e elektorale të tij në territoret që mbulojnë degët. Përmes tyre do të synohet zgjerimi dhe ripërtëritja e anëtarësisë së FRPD-së dhe hapja e mëtejshme e saj, duke vlerësuar dhe kontributin dhe angazhimin e të gjithë të rinjve që po dëshmojnë përkushtimin në mbështetje të realizimit me sukses të programit politik në nivel Qendror e Lokal si dhe shtresave elektorale mbështetëse të PD-së.?-tha ndër të tjera Nebiaj.

Lulzim Basha procesin zgjedhor për emërimin e drejtuesve të FRPD, po e organizon me zëdhënësen e kunatit.

Pra, tani kunati sdo ketë më kryetarin e PD, por edhe FRPD./CNA.al

Lajmet e fundit nga