LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Krimi ka kapur shoqërinë”/ Nesho: Të rinjtë largohen nga pasiguria

27 Dhjetor 2021, 20:26, Politikë CNA

Diplomati Agim Nesho ka komentuar situatën kriminale në vend dhe ka theksuar se krimi ka kapur shoqërinë.

Në një dalje për mediat, ai shprehu se është faji i mosfunksionimit të shtetit ligjor që i ka dhënë hov krimit.

?Krimi po ndërhyn në jetën ekonomike të vendit dhe rezulton të jetë në çdo fushë jete. Mosfunksionimi i shtetit ligjor i ka dhënë hov krimit.

Duke parë këtë ambient, të rinjtë duan që të ikin, sepse këtu ka  pasiguri për jetesën dhe pasiguri për një vend pune. Krimi ka kapur shoqërinë?, tha Nesho./CNA.al

Lajmet e fundit nga