LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dita e Rinisë/ Yuri Kim shigjeton Berishën: Të zgjedhim të ardhmen mbi të shkuarën

8 Dhjetor 2021, 10:37, Politikë CNA

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka përcjellë një mesazh me rastin e Ditës së Rinisë.

Ndërsa ka shpërndarë mesazhin e ambasadës së SHBA-ve, ambasadorja ka shigjetuar ish-kryeministrin Sali Berisha.

Ajo ka theksuar se me rëndësi është që të ecet para dhe jo pas.

Ambasadorja shtoi se SHBA është ende me studentët e Shqipërisë në kërkesën për të qenë ?si pjesa tjetër e Europës?.

?SHBA është ende me studentët e Shqipërisë në kërkesën tuaj për të qenë ?si pjesa tjetër e Europës?. Ne jemi krenarë që jemi Aleati juaj i NATO-s dhe mbështetja në BE. Ne duam të jemi më të drejtë, më të fortë, më të pasur. Le të vazhdojmë të punojmë së bashku për të ecur përpara dhe jo prapa, të zgjedhim të ardhmen mbi të shkuarën.?, shkruan Yuri Kim./CNA.al

Dita e Rinisë/ Ambasada e SHBA: Krenarë që qëndrojmë krah jush

Lajmet e fundit nga