LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ironia therëse e Edi Palokës/ Mesazhi për kolegët e tij: Mos deklaroni përralla që nuk i besoni as vetë

7 Dhjetor 2021, 19:58, Politikë CNA

Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD, Edi Paloka ka ironizuar zyrtarët e PD të emëruar nga Basha, të cilët në deklarata e tyre shprehen se që nga momenti që kanë larguar Berishën, PD ka patur një mbështetje nga ndërkombëtarët.

Duke vijuar me notat e ironisë, Paloka përmes një statusi shkruan se Rama po pret shpalljen “non grata” si kryeministri i qeverisë më të korruptuar në Ballkan.

Në fund postimin e tij e mbyll me disa fjalë dhe një mesazh për kolegët e tij.

Paloka nënvizon se, shpallja ?non grata? e Berishës, është një akt politik i ndërmarre nëpërmjet lobimit , për të goditur PD dhe për të ndihmuar Ramën e jo anasjelltas.

?Nga 9 shtatori , kur larguam Berishën e në vazhdim , është ?rritur? në mënyrë të padëgjuar mbështetja ndërkombëtare për PD , ndërsa qeveritarët e korruptuar të ?rilindjes? nuk po dijnë ku të fusin kokën nga goditjet që po marrin?!

Ja Rama , në pritje të shpalljes ?non grata? si kryeministri i qeverisë më të korruptuar në Ballkan dhe Evropë ? !

Dhe dy fjalë për disa kolegët e mi:

Mjaft përhapet mjegull të dëmshme për demokratët ! Të paktën për dinjitetin tuaj mos vazhdoni të dilni nëpër studio e të deklaroni përralla që nuk i besoni as vetë ! Shpallja ?non grata? e Berishës, është një akt politik i ndërmarre nëpërmjet lobimit , për të goditur PD dhe për të ndihmuar Ramën e jo anasjelltas ! 9 shtatori i vuri vulën këtij akti!

Kjo është e vërteta dhe provat për këtë janë të përditëshme, i keni përpara syve?, ka shkruar Paloka./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga