LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kriza morale në PD/ Topalli: Duhen kthyer rrënjët e demokracisë

7 Dhjetor 2021, 19:42, Politikë CNA

Ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli, shprehet se për të dalë nga kriza morale ku është futur Partia Demokratike duhet të kthehen rrënjët e demokracisë dhe besimi.

E ftuar në emisionin “Debat” me Alba Alishanin në A2cnn, Topalli thekson se nuk do të donte kurrë një pushtet ku shkelmohen mbi vlerat që është ndërtuar demokracia.

Sipas ish kryeparlamentares nëse hapet një proces zgjedhor dhe përfshihen dhe personalitete që ngjallin besim tek populli mund të kalohet kjo fazë e krizës.

?Unë hyj në atë pjesë që mendoj se duke u përpjekur për të dalë nga kriza morale dhe duke kthyer rrënjët e demokracisë kthen besimin dhe duke kthyer besimin rrit mundësinë për të ardhur në pushtet.

Unë nuk do të doja kurrë një pushtet duke shkelmuar mbi disa vlera që është ndërtuar demokracia jonë e brishtë.

Nëse hapet një proces zgjedhor dhe kemi përfshirjen e sa më shumë rrymave por përmes afrimit të personaliteteve që ngjallin besim absolutisht do të kalohet kjo fazë?, shprehet Topalli./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga