LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Manjani thirrje Bashës/ Largohu nga kryesia e PD, nuk ke legjitimitet

7 Dhjetor 2021, 20:29, Politikë CNA

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani deklaroi se Basha dhe lidershipi aktual në PD e kanë humbur legjitimitetin.

Në një dalje për mediat, Manjani i bëri thirrje  Bashës që të ikë si kryetar, por të mos largohet nga PD-ja.

?Basha dhe forumi drejtues nuk kanë legjitimitet, sepse kemi vetëmbledhje. I bëj thirrje Bashës që të ikë si kryetar i PD, por mos ikë nga PD. 

Të mos çojë situatat në ekstrem. Nëse çon gjërat në tension, do fitojë ose njëri ose tjetri. E me shumë gjasa, shumica e ka marrë vendimin e vet?, tha Manjani./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga