LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Kërko falje, tradhtar”/ Demokratët “kryqëzojnë” Bashën në “shtëpinë e tij”

8 Dhjetor 2021, 09:05, Politikë CNA

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka përkujtuar sot Ditën e Rinisë.

Në një postim në faqen e tij në rrjetet sociale, Basha shkruan se edhe 31 vite pas kësaj lëvizje thirrja për Shqipërinë si gjithë Europa mbetet një kushtrim për të përmbushur amanetin e të rinjve që sakrifikuan për liri e demokraci.

?8 Dhjetori 1990, është dita që ndau të shkuarën nga e ardhmja dhe ndryshoi përgjithmonë historinë e Shqipërisë. 31 vite më vonë, thirrja për Shqipërinë si gjithë Europa mbetet një kushtrim për të përmbushur amanetin e të rinjve dhe të rejave që sakrifikuan për liri e demokraci, si dhe për të mbajtur gjallë forcën, guximin dhe idealet e Dhjetorit ?90, përballë një tjetër diktature, që po varfëron dhe largon bijtë dhe bijat e shqiptarëve, atë të korrupsionit. 

Gëzuar 8 Dhjetorin!?, shkruan Lulzim Basha.

Por, pas këtij mesazhi, ndjekësit e tij në rrjetet sociale kanë shpërthyer në komente.

Demokratët i kërkojnë të japë dorëheqjen, duke e akuzuar si tradhëtar dhe komunist.

?Je pro diktatures a kupton çfarë ke bërë 8 vite ??-shkruan një komentues.

Më tej, një tjetër shkruan ?Po po por atë që e ka krijuar këtëditë sot e ke shpallë armik të popullit, Nuk ke kompetencë me festu e me uru këtë ditë ti kukull manikin.?

?Ik o Lul pengu, i ke ditët të numruara. Rroftë Sali Berisha.?-shkruan një tjetër.

Po ashtu një demokrat shkruan ?Shumë bukur po citon sot është dita më e mirë t?ju kërkosh falje shqiptarëve dhe të largohesh nga posti që PD të bëhet më e fortë dhe më e bashkuar ?.

Gjithashtu një ndjekës i Bashës shkruan ?Nga 31 vite, 8 vite ke ti që je kryetar PD që na dërgon nga humbja në humbje dhe nuk do t’ia dish fare.

Nuk ke lidhje me revolten studentore ti nip i Enver Hoxhes, jep dorëheqje e ik, sot është dita për të kuptuar që ti nuk ke lidhje me PD.

Jep dorëheqje bëhu burrë!?.

Më poshtë disa nga komentet:/CNA.al

Lajmet e fundit nga