LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Njerëzit nuk besojnë tek Basha”/Kreu i PD Vlorë: Berisha është fitues, e ka provuar historia

7 Dhjetor 2021, 21:01, Politikë CNA

Kreu i PD në Vlorë, Genc Deromema ka komentuar zhvillimet e brendshme në Partinë Demokratike.

Në një dalje për mediat, ai ka theksuar se njerëzit nuk besojnë më tek Lulzim Basha dhe se me të është mbushur ?kupa?.

Berisha është fitues dhe e ka provuar historia. Në rradhë të dytë, shumica absolute e anëtarëve të PD në Vlorë i janë bashkuar kësaj lëvizje sepse boll është boll. Një nga arsyet pse kjo lëvizje është forcuar kaq shpejt është sepse njerëzit nuk besojnë më tek Lulzim Basha dhe u mbush kupa. 

Akti i Bashës nda Berishës nëse do kalonte në qetësi do sillte një shpërbërje dhe shkatërrim përfundimtar të PD. Kështu që ky lloj entuziazmi nuk është thjesht dhe vetëm prej madhështisë së Berishës por demokratët, nuk besojnë më tek Basha, nuk e duan më si lider?, tha Deromema./CNA.al

Lajmet e fundit nga