LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta kthehet pas në kohë/ Publikon videon e tre dekadave më parë

8 Dhjetor 2021, 10:08, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta është kthyer pas në kohë, duke kujtuar protestën e tre dekadave më parë më 8 dhjetor, e cilësuar sot si Dita e Rinisë.

Në një postim në rrjetet sociale, Meta shkruan se kjo ditë i kujton emocionet e paharruara, ku u thirr për të marrë pjesë në protestën që solli pluralizimin në vend.

?Kjo Ditë e bekuar e Rinisë më rikthen sot emocionet e paharruara, që përjetova tre dekada më parë, kur në Qytetin Studenti u thirra për të marrë pjesë, me Azem Hajdarin në krye, në takimin kapitullues të regjimit me studentët e Dhjetorit ?90, që solli pluralizmin politik.
Sa herë Liria, Demokracia dhe Pluralizmi Politik vihen në pikëpyetje, ndjehem i thirrur si atëherë!?-shkruan Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga