LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ëndrra amerikane”/ Si të aplikoni për lotarinë DV-2023

4 Tetor 2021, 12:18, Aktualitet CNA

Ambasada e SHBA në Tiranë, bën të ditur se regjistrimi elektronik për lotarinë DV-2023 do të rifillojë të mërkurën, më 6 tetor 2021 në mesditë 12:00 dhe do të mbyllet të martën, më 9 nëntor 2021, në mesditë 12:00.

Gjithashtu ambasada apelon qytetarët, që të kenë kujdes nga mashtrimet, nga disa faqe online.

?Periudha e Regjistrimit Elektronik për Lotarinë DV-2023

Regjistrimi elektronik për lotarinë DV-2023 do të rifillojë të mërkurën, më 6 tetor 2021 në mesditë 12:00, Ora Ditore Lindore (EDT) (GMT-4) dhe do të mbyllet të martën, më 9 nëntor 2021, në mesditë 12:00 Ora Standarte Lindore (EST)(GMT-5).

1. DV-2023 Udhëzimet në Anglisht (PDF 273 KB)

2. DV-2023 Udhëzimet në Shqip (PDF 406 KB)

Shikoni këtë faqe për një vështrim të përgjithshëm të programit të Vizave të Shumëllojshmërisë, si dhe udhëzimet hap pas hapi për t?ju ndihmuar se si të plotësoni një aplikim për t?u regjistruar për Lotarinë. Aplikantët mund të kryejnë aplikimin elektronik në faqen zyrtare të E-DV, gjatë periudhës së regjistrimit. Udhëzimet e DV janë gjithashtu në dispozicion në faqen e internetit të Departamentit të Shtetit.

Për të parë nëse janë përzgjedhur, të regjistruarit do të mund të përdorin numrin e tyre unik të konfirmimit të dhënë në regjistrim duke kontrolluar online Kontrollin e Statusit të Regjistruarve në faqen zyrtare të E-DV-së. Kontrolli i Statusit të të Regjistruarve do të informojë pjesëmarrësit e përzgjedhur se si të aplikojnë për vizën e Lotarisë për veten e tyre dhe anëtarët e familjes së tyre. Të përzgjedhurit do të mund të mësojnë datën e tyre të intervistës për vizë duke hyrë tek Kontrolli i Statusit të të Regjistruarve.?-thuhet në njoftimin e Ambasadës së SHBA./CNA.al

Lajmet e fundit nga